Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Rezygnacje w zarządzie PKP Cargo

Autor: WNP.PL (PSZ)
24-02-2016 17:48 |  aktualizacja: 24-02-2016 18:00
Rezygnacje w zarządzie PKP Cargo
Fot. PTWP (Szymon Jankowski)

Łukasz Hadyś, Jacek Neska i Wojciech Derda złożyli rezygnacje z zasiadanie w zarządzie PKP Cargo.

Złożone w środę 24 lutego br. rezygnacje wywołują skutek natychmiastowy. Jako przyczynę złożenia rezygnacji wskazano "ważne powody, w szczególności osobiste".
Obecnie członkami zarządu PKP Cargo pozostają: jego prezes Maciej Libiszewski oraz Dariusz Browarek, który do zarządu spółki został wybrany przez pracowników spółki.

Łukasz Hadyś sprawował funkcję członka zarządu ds. Finansowych. Wcześniej w latach 2012-2014 pracował w grupie kapitałowej PGNiG, początkowo na stanowisku członka zarządu Karpackiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o., a od marca 2013 roku jako członek zarządu ds. finansowych Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o.

W spółkach grupy PGNiG Łukasz Hadyś zajmował się zarządzaniem i nadzorem w obszarze zakupów, kontrolingu, księgowości, taryf, windykacji, finansów oraz majątku. Dodatkowo pracował nad konsolidacją działalności dystrybucyjnej, przygotowaniem strategii spółki oraz wdrożeniem modelu informacji zarządczej.

W latach 2008-2012 Łukasz Hadyś piastował stanowisko dyrektora departamentu finansów i rachunkowości Tauron Dystrubucja SA, gdzie odpowiadał za zarządzanie obszarem księgowości, finansów i kontrolingu, a także realizację projektów poprawy efektywności spółki i grupy kapitałowej.

Swoją karierę zawodową w 2001 roku w dziale audytu firmy doradczej Ernst & Young, gdzie zajmował się prowadzeniem badań sprawozdań finansowych oraz doradztwem dla dużych polskich spółek i międzynarodowych koncernów.

Łukasz Hadyś jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie na kierunkach Informatyka i Ekonometria oraz Rachunkowość. Posiada tytuł biegłego rewidenta, kwalifikacje ACCA oraz tytuł Certified Internal Auditor (CIA).

Jacek Neska był członkiem zarządu ds. handlowych. Z PKP Cargo był związany od grudnia 2013 roku. Jako dyrektor zarządzający ds. sprzedaży, odpowiadał za przygotowanie i realizację procesów sprzedażowych oraz nadzór i koordynację działań strategicznych w segmencie handlowym grupy kapitałowej. Wcześniej, w 2013 roku pracował w firmie Tele-Fonika Kable Sp. z o.o. S.K.A., gdzie został zaangażowany w celu opracowania oraz implementacji planu reorganizacji pionu finansowego oraz handlowego spółki.

W latach 2005-2012 Jacek Neska był związany z Grupą Lotos SA, gdzie w okresie 2006-2012 pełnił funkcję prezesa zarządu spółki Lotos Oil SA, największego polskiego producenta olejów i środków smarnych. Równolegle w latach 2008-2009 był pełnomocnikiem dyrektora generalnego do spraw handlu Grupy Lotos SA, sprawując nadzór nad wszystkimi obszarami działalności handlowej oraz logistycznej grupy.

NA GIEŁDZIE

PKP Cargo SA [PKP]

kurs:

51.12 PLN 0.13 (0.25%)

Notowania | Analiza techniczna

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


21 974 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP