Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Zmiany w zarządzie Poczty Polskiej

Autor: wnp.pl (AO; AH)
26-01-2016 23:45
Zmiany w zarządzie Poczty Polskiej
Fot. PTWP

Rada Nadzorcza Poczty Polskiej SA odwołała z zajmowanego stanowiska Jerzego Jóźkowiaka, prezesa zarządu Poczty Polskiej, oraz Janusza Wojtasa i Piotra Michalskiego, członków zarządu spółki.

Jednocześnie Rada Nadzorcza Poczty Polskiej SA delegowała do pełnienia funkcji prezesa Poczty Polskiej SA Marka Chibowskiego, wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej spółki.
Wymianę zarządu z zadowoleniem przyjęli związkowcy z Poczty Polskiej.

"Początek dobrej zmiany w Poczcie Polskiej" - tak związkowcom ogłosił odwołanie władz spółki Bogumił Nowicki, szef Organizacji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" Pracowników Poczty Polskiej.

Przypomnijmy również, że pod koniec ubiegłego roku Poczta Polska doczekała się niezbyt pochlebnego raportu NIK na temat restrukturyzacji organizacji.

"Restrukturyzacja Poczty Polskiej, polegająca m.in. na zamykaniu urzędów pocztowych i zmniejszeniu zatrudnienia, nie sprzyjała poprawie dostępu do powszechnych usług pocztowych" - to jeden z kluczowych wniosków z kontroli, z której wynikło, że klienci są niezadowoleni z szybkości obsługi w urzędach pocztowych, wysokości cen za usługi pocztowe oraz pracy listonoszy. Czytaj więcej:
Późne efekty restrukturyzacji Poczty Polskiej

W raporcie NIK zwrócił także uwagę, że podczas restrukturyzacji w centrali Poczty Polskiej zatrudniono 34 nowych dyrektorów zarządzających pionami i ich zastępców. Z nowo zatrudnionymi dyrektorami podpisano kontrakty menedżerskie poza obowiązującym Zakładowym Układem Zbiorowym Pracy, choć na takich zasadach w Poczcie Polskiej mogą być zatrudnieni wyłącznie członkowie zarządu i Główna Księgowa. Przyjęcie nowych dyrektorów było przedmiotem wielu skarg kierowanych do NIK, zarówno przez pracowników poczty, jak i posłów na Sejm RP.

W tym samym czasie w ramach restrukturyzacji zredukowano zatrudnienie o blisko 13 proc. (z ponad 94 tys. do blisko 83 tys. osób). Redukcje dotknęły przede wszystkim pracujących przy obsłudze klientów w urzędach i punktach pocztowych (zwolniono 13 proc.) oraz listonoszy (ich liczbę zredukowano o blisko 14 proc.).

Kontrolerzy NIK mieli także zastrzeżenia co do systemu wynagrodzeń pracowników. W raporcie podkreślone zostało, pomimo nienajlepszych wyników finansowych spółki koszty wynagrodzenia jej zarządu w 2013 r. były o ponad 156 proc. wyższe w porównaniu do roku poprzedniego.

Do ostatnich sukcesów Poczty zaliczyć trzeba z kolei wygraną w przetargu na obsługę polskich sądów. Oferta państwowej firmy zdobyła niecałe 98 punktów na 100 możliwych, podczas gdy oferta Polskiej Grupy Pocztowej (InPostu) - niecałe 68 pkt. Czytaj więcej:
Poczta Polska wygrała przetarg sądowy

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


21 974 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP