Chaos komunikacyjny w aglomeracji Nowego Jorku

Chaos komunikacyjny w aglomeracji Nowego Jorku
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

Gubernator stanu Connecitcut Dannel Malloy wezwał mieszkańców tego stanu oraz wszystkich dojeżdżających do pracy do metropolii nowojorskiej do zmiany planów podróży w poniedziałek, lub do pozostania w domach aby uniknąć dodatkowego chaosu i korków na drogach.

- Poniedziałkowa podróż do pracy będzie wyjątkowo dużym wyzwaniem i w związku z powstałą sytuacją postanowiłem uruchomić stanowy System Zarządzania Kryzysowego. Poważne zakłócenia będą trwały przez cały tydzień i zachęcałbym wszystkich aby, jeśli to możliwe, pozostali w domach - powiedział Malloy na konferencji prasowej w niedzielę

Podobny apel wystosował senator ze stanu Connecticut Richard Blumenthal oraz władze federalne i lokalne. W poniedziałek rozpocznie się bowiem remont jednej z najważniejszych linii pociągów podmiejskich Metro-North, która została uszkodzona w ub. piątek w rezultacie zderzenia dwóch pociągów.

Dopiero w niedzielę usunięto z uszkodzonego odcinka rozbite wagony, co umożliwiło rozpoczęcie prac. Ekipy remontowe będą musiały odbudować ok. 600 m torów i trakcji elektrycznej oraz sygnalizacji na uszkodzonym odcinku.

- To w istocie sprowadza się do rekonstrukcji od podstaw dwutorowej elektrycznej linii kolejowej - powiedział prezes Metro-North Howard Permut. Dodał, że naprawa, a później odbiór techniczny i testy, potrwają co najmniej kilkanaście dni. Przez ten okres nowojorczyków i mieszkańców okolicznych miejscowości czekają spore utrudnienia. Każdego dnia z linii Metro-North korzysta ponad 30 tys. osób.

Permut poinformował też, że na drugiej bardzo uczęszczanej linii pociągów podmiejskich Nowy Jork - New Haven należy liczyć się ze znacznymi opóźnieniami i mniejszą liczbą pociągów, a co za tym idzie z ich większym zatłoczeniem. Jest to najruchliwsza linia kolejowa w Stanach Zjednoczonych. Codziennie przewozi ok. 125 tys. pasażerów.

Sytuację pogarsza fakt, iż zawieszono również kursowanie pasażerskich pociągów dalekobieżnych kompanii Amtrak między Nowym Jorkiem i New Haven, w stanie Connecticut, a na linii łączącej New Haven z Bostonem znacznie zmniejszono liczbę pociągów.

Władze obawiają się, że aby dotrzeć do pracy wiele osób, zazwyczaj korzystających z pociągów podmiejskich, przesiądzie się do samochodów, co dodatkowo zwiększy i tak ogromne korki jakie tworzą się codziennie w godzinach szczytu na drogach dojazdowych do Nowego Jorku.

W rezultacie piątkowej kolizji dwóch pociągów podmiejskich między Fairfield i Bridgeport, w stanie Connecticut, na północny wschód od Nowego Jorku, ranne zostały 72 osoby. 9 osób nadal pozostaje w szpitalach.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Chaos komunikacyjny w aglomeracji Nowego Jorku

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!