Koncerny paliwowe ułatwiają zarządzanie flotą

Koncerny paliwowe ułatwiają zarządzanie flotą
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

Pakiet usług oferowany przez koncerny paliwowe poszerzy się o nowe opcje z zakresu bezpieczeństwa w systemach kart oferowanych transportowcom i flotowcom.

Z dodatkowych usług dostępnych poprzez system kart paliwowych oprócz uznanych już jako standardowe, np. wgląd do transakcji w trybie on-line, raportowanie, istotne dla kierowcy, zwłaszcza zawodowego, są także możliwości realizacji opłat autostradowych w wybranych krajach czy zwrot zagranicznego podatku VAT i akcyzy - pisze "Gazeta Prawna".

To, na co głównie będą zwracać uwagę koncerny paliwowe w tym roku, to zwiększenie poczucia bezpieczeństwa klienta, zwłaszcza w kontekście bezpieczeństwa i płynności procesu transportowego przewoźnika.

- Wychodząc z założenia, że firma transportowa działająca na terenie kraju w przypadku pojawienia się awarii, w większości przypadków korzysta ze swoich własnych, sprawdzonych kontaktów, skupiliśmy się w głównej mierze na pomocy świadczonej poza granicami kraju. Platforma internetowa już dziś pozwala klientom uzyskać wiele danych bez konieczności kontaktu z pracownikiem i o dowolnej porze dnia czy nocy. Same płatności dokonywane są drogą elektroniczną z rachunków internetowych. Dodatkowym udogodnieniem, eliminującym ryzyko wahań kursów walut, jest możliwość dokonywania płatności za paliwowe transakcje międzynarodowe w euro - wyjaśnia Mariusz Kordecki, kierownik działu floty w Lotos Paliwa.

Ważnym klientem dla koncernów paliwowych są firmy zarządzania flotą samochodową (CFM), które wymagają szczególnie wysokiej jakości usług pod względem bezpieczeństwa transakcji. Chodzi głównie o bezpieczeństwo i ochronę danych biznesowych klienta oraz jego transakcji poprzez zabezpieczenia technologiczne, jak i skuteczną eliminację wszelkich nadużyć ze strony samych użytkowników kart. To właśnie dla tej grupy klientów tworzy się specjalne narzędzia do korzystania z kart paliwowych. Począwszy od zabezpieczeń na samych kartach aż po specjalne systemy elektroniczne na stacjach paliwowych.

- Wprowadziliśmy kartę chipową, która daje o wiele większe możliwości zapisu i przetwarzania danych niż stosowane powszechnie paski magnetyczne. Jest także odporniejsza na uszkodzenia mechaniczne. Chroniona PIN-em daje gwarancję całkowitego bezpieczeństwa - podobnie jak wielostopniowe systemy bezpieczeństwa teleinformatycznego. Technologia to jednak nie wszystko. Na naszych stacjach wprowadzamy coraz skuteczniejsze systemy zapobiegające nieuprawnionym transakcjom. W marcu oddamy naszym klientom nową wersję portalu interaktywnego Flota - mówi Sergiusz Kucharz, kierownik działu sprzedaży kart flotowych PKN Orlen.

Dla fleet managera korzystanie z narzędzi internetowych to niezbędnik i podstawowe narzędzie pracy. Zarządza on wielkimi flotami pojazdów praktycznie bez konieczności wychodzenia z biura. Dlatego tak dużą uwagę koncerny paliwowe poświęcają temu klientowi.

- Korzystanie z kart paliwowych daje firmom wiele możliwości kontroli własnej działalności związanej z flotą. Informacje, jakich dostarcza system kart paliwowych, pomagają w podejmowaniu decyzji zarówno codziennych, jak i strategicznych dotyczących zarządzania flotą, kierowcami firmowymi oraz budżetem. Kontrola zaczyna się na stacji paliw podczas akceptacji karty w trakcie dokonywania transakcji - mówi Magdalena Kandefer z BP Polska.

Do najbardziej cenionych usług wśród flotowców zalicza się kontrola i ograniczenie wydatków związanych nie tylko z zakupem paliwa, ale z samym użytkowaniem samochodów. Koncerny paliwowe w systemie kart paliwowych coraz częściej oferują również zarządzanie szkodowością i usuwaniem awarii pojazdów w ramach pakietów bezpieczeństwa.

Fleet managerowie mogą nadzorować również pracę kierowców, bez względu na to, czy flota w firmie liczy dziesięć czy tysiąc pojazdów. Kierownik zarządzający flotą może dowolnie aktywować lub dezaktywować karty, edytować profile kierowców lub pojazdów, przeglądać szczegółowe dane każdej transakcji, sporządzać raporty kontrolne oraz wykonywać wiele innych czynności za pomocą systemów internetowych.

- Korzystając z usług on-line, osoby odpowiedzialne za flotę mogą uzyskać wszystkie potrzebne dane, które pozwolą im określić trendy oraz zidentyfikować wszelkie nieprawidłowości. Informacje są tak szczegółowe, że można dowiedzieć się, co robią poszczególni kierowcy. Narzędzia do analizy danych pozwalają zwiększyć efektywność floty przy równoczesnym utrzymaniu kosztów na jak najniższym poziomie - dodaje Magdalena Kandefer.

×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Koncerny paliwowe ułatwiają zarządzanie flotą

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!