XVI Europejski Kongres Gospodarczy

Transform today, change tomorrow. Transformacja dla przyszłości.

7-9 MAJA 2024 • MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH

  • 18 dni
  • 20 godz
  • 40 min
  • 54 sek

LOT zaczął latać z Warszawy do Norymbergi

LOT zaczął latać z Warszawy do Norymbergi
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

PLL LOT w poniedziałek zainaugurowały rejsy na trasie Warszawa-Norymberga - poinformowała spółka. Połączenia odbywają się przez cały tydzień, a od poniedziałku do piątku dwa razy dziennie. Za miesiąc LOT zacznie latać do Hanoweru, tym samym będzie to ósmy kierunek przewoźnika w Niemczech.

  • Uruchomienie połączenia między Warszawą a Norymbergą to element strategii rentownego wzrostu na lata 2016-2020, którą konsekwentnie wdraża polski przewoźnik.
  • Zgodnie z jej założeniami, LOT planuje stać się linią pierwszego wyboru nie tylko dla pasażerów podróżujących z Polski, ale również innych krajów w regionie.
  • Oprócz Norymbergi, LOT w Niemczech lata do Berlina, Frankfurtu, Monachium, Dusseldorfu, Hamburga i Stuttgartu, wkrótce także do Hanoweru.
 
Pierwszy rejsowy samolot LOT-u z Norymbergi wylądował na warszawskim Lotnisku Chopina w poniedziałek przed południem.

Polski przewoźnik do obsługi tego kierunku będzie wykorzystywał - w zależności od zainteresowania połączeniem - samoloty typu Embraer 170 i 175, które mają na pokładzie odpowiednio: 70 i 82 fotele. Czas podróży to ok. 1 godz. 40 minut. Samolot startuje z Warszawy o godz. 8.15 i 17.40, a z Norymbergi o 10.30 i 19.55. W weekendy LOT będzie wykonywał jeden rejs dziennie.

Jak tłumaczy spółka, oferta LOT-u skierowana jest zarówno do pasażerów biznesowych, jak też podróżujących w celach turystycznych.

- Norymberga to istotne centrum targowo-kongresowe w Bawarii Północnej. To miasto jest też jednym z ważniejszych ośrodków biznesowych i naukowych w Niemczech. To tutaj swoje siedziby i oddziały mają wielkie koncerny jak Adidas, Siemens i Bosch. Jesteśmy coraz mocniejsi na rynku niemieckim. Naszym największym atutem jest stale rosnącą siatka połączeń oraz największy port przesiadkowy w Europie Środkowo-Wschodniej - powiedział cytowany w komunikacie dyrektor biura komunikacji LOT Adrian Kubicki.

Jak podkreśla Kubicki, uruchomienie połączenia między Warszawą a Norymbergą to element strategii rentownego wzrostu na lata 2016-2020, którą konsekwentnie wdraża polski przewoźnik. Zgodnie z jej założeniami, LOT planuje stać się linią pierwszego wyboru nie tylko dla pasażerów podróżujących z Polski, ale również innych krajów w regionie.

Oprócz Norymbergi, LOT w Niemczech lata do Berlina, Frankfurtu, Monachium, Dusseldorfu, Hamburga i Stuttgartu. Na 4 czerwca zaplanowany jest rejs inauguracyjny do Hanoweru - będzie to ósmy kierunek do Niemiec polskiego przewoźnika.

Jak podała spółka, łącznie na trasach z i do Niemiec polski przewoźnik przewiózł w I kw. br. prawie 200 tys. pasażerów. Przyrost ruchu pasażerskiego LOT-u między Polską a Niemcami wyniósł w tym czasie ponad 150 proc.

Od początku 2016 r. polski przewoźnik ogłosił uruchomienie 58 połączeń, wśród których znalazły się bezpośrednie rejsy z Warszawy do Los Angeles, Newark, Seulu, Tokio i Singapuru (do tego miasta LOT zacznie latać od 15 maja), z Krakowa do Chicago, z Rzeszowa do Newark oraz z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago. W tym roku LOT ogłosił uruchomienie ośmiu nowych tras: z Warszawy do Billund, Hanoweru, Moskwy (Domodiedowo), Zaporoża, Skopje i Podgoricy, z Krakowa do Budapesztu i z Bydgoszczy do Kijowa (Żuliany).

W 2017 r. LOT przewiózł łącznie ponad 6,8 mln pasażerów, co oznacza wzrost o ponad jedną czwartą w ciągu roku. Do 2020 r. przewoźnik planuje przekroczyć liczbę 10 mln pasażerów rocznie.

Spółka zatrudnia prawie 3 tys. pracowników w kilkudziesięciu krajach na całym świecie.

LOT posiada w swojej flocie 54 samoloty. Najnowszym jest odebrany w ubiegłym tygodniu od Boeinga dreamliner w wersji 787-9 z 294 fotelami na pokładzie. To największy samolot w barwach LOT-u. W 2018 r. do floty narodowego przewoźnika dołączy 11 kolejnych maszyn wąsko- i szerokokadłubowych: pięć Embraerów 195, dwa Bombardiery Q400, jeden B787-9 Dreamliner i trzy B737 MAX 8. W roku 2019 flota powiększy się o kolejne cztery B787-9 oraz jeden B737 MAX 8.

Udziałowcami PLL LOT są: Skarb Państwa (99,856 proc. akcji) oraz TFS Silesia (0,144 proc. akcji).
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: LOT zaczął latać z Warszawy do Norymbergi

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!