XVI Europejski Kongres Gospodarczy

Transform today, change tomorrow. Transformacja dla przyszłości.

7-9 MAJA 2024 • MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH

  • 18 dni
  • 20 godz
  • 40 min
  • 54 sek

Mikołaj Wild: decyzja o zaangażowaniu państwa w lotnisko Modlin po jego wycenie

Mikołaj Wild: decyzja o zaangażowaniu państwa w lotnisko Modlin po jego wycenie
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

Decyzje odnośnie potencjalnego zaangażowania państwa i państwowych osób prawnych w spółkę Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin będzie można podjąć po tym, gdy dowiemy się na ile jest wyceniana ta spółka - poinformował wiceminister infrastruktury Mikołaj Wild.

"Wszelkie decyzje co do zaangażowania państwa i państwowych osób prawnych w port lotniczy w Modlinie, będzie można podjąć po tym, gdy będziemy wiedzieli, ile jest warta spółka Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin" - powiedział Wild.

Dodał, że zlecił rozszerzenie prowadzonego w Modlinie przez EY badania due diligence o wycenę spółki. Według wcześniejszych informacji badanie to ma zakończyć się pod koniec marca tego roku.

Wild, pytany o ocenę wtorkowej propozycji samorządu Mazowsza, który zaproponował jednostronne podniesienie kapitału spółki o 50 mln zł, powiedział, że "należy docenić to, jako próbę wyjścia z impasu".

"Podwyższenie kapitału musi przejść test prywatnego inwestora. Dopiero wówczas będzie można ustalić, czy jest ono dopuszczalne" - powiedział.

Samorząd Mazowsza, który jest jednym z udziałowców lotniska w Modlinie, swoją propozycję złożył we wtorek na Nadzwyczajnym Zgromadzeniu Wspólników lotniska.

Czytaj: Samorząd Mazowsza chce wyłożyć 50 mln zł na lotnisko Warszawa-Modlin

"Podwyższenie kapitału nie eliminuje podstawowego problemu związanego z zarzadzaniem portem Modlin - czyli toksycznej zasady jednomyślności. Z punktu widzenia zarzadzania portem Modlin istotniejszą i bardziej paląca kwestią jest zniesienie zasady jednomyślności, która powoduje blokadę decyzyjną" - tłumaczył Wild.

Spółka Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin ma czterech akcjonariuszy, którymi są: Agencja Mienia Wojskowego (AMW), Województwo Mazowieckie, Państwowe Przedsiębiorstwo "Porty Lotnicze" (PPL) oraz Nowy Dwór Mazowiecki. Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie internetowej lotniska w Modlinie AMW posiada 33,29 proc. udziałów, Województwo Mazowieckie - 32,66 proc. udziałów, PPL - 29,39 proc. udziałów oraz Nowy Dwór Mazowiecki - 4,66 proc. udziałów.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Mikołaj Wild: decyzja o zaangażowaniu państwa w lotnisko Modlin po jego wycenie

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!