XVI Europejski Kongres Gospodarczy

Transform today, change tomorrow. Transformacja dla przyszłości.

7-9 MAJA 2024 • MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH

  • 18 dni
  • 20 godz
  • 40 min
  • 54 sek

W niespełna sześć godzin z Warszawy do Delhi. LOT rusza z nowym połączeniem

W niespełna sześć godzin z Warszawy do Delhi. LOT rusza z nowym połączeniem
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

PLL LOT od 17 września br. uruchomią bezpośrednie rejsy z Warszawy do Delhi w Indiach - Będzie to szóste obsługiwane przez LOT połączenie do Azji, obsługiwane przez dreamlinery w wersji 787-8 i 787-9.

  • Delhi zostało wybrane nieprzypadkowo spośród kierunków azjatyckich.
  • Indie są siódmą gospodarką świata, której wartość wynosi 2 439 mld USD (...) państwem zamieszkiwanym przez ponad 1,3 mld osób. Po Singapurze, Indie są dla polskich przedsiębiorców drugim ośrodkiem inwestycji bezpośrednich w Azji.
  • Dreamliner lecąc z Warszawy do Delhi pokona 5 271 km w czasie sześciu godzin 50 minut. W drodze powrotnej lot ma potrwać osiem godzin.

Rejsy między Warszawą a Delhi początkowo będą wykonywane pięć razy w tygodniu. Samoloty z Warszawy będą startować we wtorki, środy, piątki, soboty i niedziele o godz. 22.40, by lądować w Delhi o godz. 9. czasu lokalnego następnego dnia. Rejs powrotny zaplanowano na poniedziałki, środy, czwartki, soboty i niedziele na godz. 11.15 czasu lokalnego, z lądowaniem na Lotnisku Chopina o godz. 15.50.

Dreamliner lecąc z Warszawy do Delhi pokona 5 271 km w czasie sześciu godzin 50 minut. W drodze powrotnej lot ma potrwać osiem godzin.

- Długo oczekiwane połączenie LOT-u do Indii staje się faktem. Jest mi niezmiernie miło ogłosić, że ten niezwykły kierunek dołącza dziś do rosnącej siatki połączeń LOT-u, a już we wrześniu tego roku, pierwszy dreamliner LOT-u wyląduje w sercu Indii na Delhi Airport - powiedział cytowany w komunikacie prezes PLL LOT Rafał Milczarski.

Jak przekazała spółka, "Delhi zostało wybrane nieprzypadkowo spośród kierunków azjatyckich".

"Indie są siódmą gospodarką świata, której wartość wynosi 2 439 mld USD (...) państwem zamieszkiwanym przez ponad 1,3 mld osób. Po Singapurze, Indie są dla polskich przedsiębiorców drugim ośrodkiem inwestycji bezpośrednich w Azji. Z kolei Polska dla indyjskiego biznesu jest ważnym rynkiem inwestycji w sektorze IT i bramą do krajów Unii Europejskiej. Nowe połączenie LOT-u będzie kluczowym elementem w budowaniu więzi gospodarczych i dalszego rozwoju relacji biznesowych między krajami" - czytamy.

LOT tłumaczy, że połączenie zostało uruchomione także z myślą o odwiedzających Indie turystach, a także tych z całego świata. "Rozciągający się od Oceanu Indyjskiego po Himalaje kraj prezentuje niezwykłą różnorodność kulturową i religijną. Wyróżnia go też wyjątkowa, znana na całym świecie kuchnia. Bezpośrednie połączenie lotnicze między krajami z pewnością uwolni potencjał turystyczny między Polską, Europą a Indiami" - napisano.

Spółka przekazała, że nowe połączenie Warszawa-Delhi jest dedykowane również dla pasażerów z Europy Zachodniej oraz Środkowej i Wschodniej, w tym z Brukseli, Hamburga, Dusseldorfu, Pragi i Budapesztu, dla których Lotnisko Chopina ma być dogodnym portem tranzytowym.

LOT przypomniał, że nawiązał umowę code-share z Air India, "którą planuje rozwijać - odtąd na połączeniach LOT-u do i z Frankfurtu widnieją także kody indyjskiego przewoźnika".

"Nowe połączenie nie tylko umożliwi najkrótszą i najwygodniejszą podróż między Polską a Indiami. Rejsy zapewniają pasażerom z i do Indii połączenie z kluczowymi miastami w Europie Zachodniej i Europie Środkowo-Wschodniej. Potencjał pasażerski jest ogromny - między Indiami, a Europą podróżuje obecnie 8,9 miliona pasażerów" - powiedział Milczarski.

Spółka przekazała, że dreamlinery LOT-u mają trzy klasy podróży: LOT Business Class, LOT Premium Economy Class oraz LOT Economy Class.

LOT dodał, że uruchomienie połączenia z Warszawy do Delhi zostało zaplanowane w strategii rentownego wzrostu, którą LOT wdraża od początku 2016r., a większość z jej założeń polski przewoźnik zrealizował przed czasem.

W grudniu ub. roku przewoźnik odebrał kolejne nowe samoloty: Boeinga 737 MAX 8 i cztery Embraery 190 (przewoźnik ma już w swojej flocie 34 Embraery czterech typów). Na ten rok zaplanowane są dostawy kolejnych dziewięciu B737 MAX, których liczba do końca tego roku wzrośnie do 14. W tym roku do floty zostaną też włączone cztery kolejne samoloty dreamliner B787, dzięki czemu ich liczba we flocie LOT-u zwiększy się do 15.

LOT w ub. roku przewoźnik przewiózł ponad 8,8 mln pasażerów, czyli o 2 mln więcej niż rok wcześniej. W 2019 r. roku planuje przekroczyć barierę 10 mln przewiezionych osób. Przewoźnik w swojej ofercie ma ponad sto regularnych połączeń do Europy, Azji i Stanów Zjednoczonych.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: W niespełna sześć godzin z Warszawy do Delhi. LOT rusza z nowym połączeniem

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!